Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Ženy poprvé ovládly Mistrovství ČR v řezu révy vinné

Ženy poprvé ovládly Mistrovství ČR v řezu révy vinné    V pátek 10. února hostil areál CHÂTEAU VALTICE již 13. ročník Mistrovství v řezu révy vinné, kterou každoročně organizuje Svaz vinařů ČR společně s podnikem BS Vinařské potřeby. Okolo 80 soutěžících rozdělených do kategorií Elite a Junior dostalo za úkol během 15 minut co nejkvalitněji ostříhat 25 hlav. Jak soutěž probíhala a kdo zvítězil se dozvíte rozkliknutím článku...

Komise složená z vinohradnických odborníků brala v potaz nejen rychlost a počet ošetřených hlav, ale také kvalitu řezu, jeho čistotu, ohleduplnost a celkový přístup ke keři.

Poprvé za celou historii této soutěže obsadily tři čestná místa vítězů kategorie Elite ženy – a navíc všechny z jedné firmy, a to z Vinofruktu z Dolních Dunajovic. Vítězka této kategorie a zároveň celková vítězka soutěže - paní Martina Klašková - si odnesla hlavní cenu soutěže – zlaté nůžky. Na druhém místě se umístila paní Vladislava Holcmanová, vítězka minulého ročníku, a paní Helena Palečková, která se do soutěže přihlásila společně s nejnovější vítězkou, získala za svůj um krásné třetí místo.

V kategorii Junior, kde soutěžili studenti do 21 let, zvítězil a zlaté nůžky získal Tomáš Osička, druhé místo dobyla Patricie Macková a bronz získal Jakub Mankovecký.

Během celé akce nechyběl také doprovodný program v podobě odborných přednášek na téma zimní řez v nových prostorách CHÂTEAU VALTICE, prezentace partnerů soutěže, občerstvení a degustace vín. Za slabého mrazu soutěžící stříhali v naší vinici Pod Reistnou a to odrůdy Rulandské bílé a Bouvierův hrozen.

 

Další fotky z akce najdete také na webu BS Vinařských potřeb - ZDE