Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Vinobraní 2015

Na tak skvělou úrodu révy jsme čekali skutečně dlouho. S letošním extrémním suchem, které na Moravě panovalo, se réva vypořádala díky hlubokým kořenům relativně dobře, a tak jsou hrozny krásné a zdravé. Letní i podzimní teplé počasí dodalo hroznům vysokou cukernatost, díky které bude v tomto roce více přírodně sladkých vín. Velmi důležité jsou však i přírodní kyselinky, které tvoří jakousi páteř bílých vín, a tak jsme kvůli jejich zachování sklízeli bílé odrůdy dříve než obvykle.

V předchozích dvou letech byly hrozny dobré co se kvality týče, bylo jich však málo. Proto jsme rádi za letošní hojnou a kvalitní sklizeň, díky které jsou vyhlídky pro ročník 2015 dá se říct téměř špičkové – obzvláště pro červená vína.

Unikla-li Vám video reportáž o letošním vinobraní, kterou u nás natočila Česká Televize, shlédnout ji můžete ZDENíže se můžete podívat na několik fotek ze sběru hroznů v Pasohlávkách a Brodě nad Dyjí.

Na vinici U akátového lesa u obce Pasohlávky pěstujeme odrůdy Müller Thurgau, Sylvánské zelené, Frankovka, Ryzlink rýnský, Zweigeltrebe, Rulandské modré a André.

Trať Lusy v Brodě nad Dyjí plodí odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay a Svatovavřinecké. Z Brodských strání sbíráme Sauvignon, Ryzlink rýnský, Merlot a Pálavu.

 

Přesvědčte se sami, první mladá vína ročníku 2015 – čili Svatomartinské - jsou zde!