Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

V soutěži Grand Prix Vinex 2018 kraluje Rulandské bílé z Valtic

V soutěži Grand Prix Vinex 2018 kraluje Rulandské bílé z Valtic    Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. S neskrývanou radostí informujeme, že máme na letošním pomyslném kontě dalšího Šampiona. Čtěte více v článku...

Ředitel David Šťastný
s Championem

GRAND PRIX VINEX je prestižní mezinárodní soutěž vín, jejímž cílem je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 710 vzorků vín od 125 výrobců ze 13 vinařských zemí, což je rekordní počet vín v historii soutěže. Nejvíce vín je samozřejmě z České republiky, ale zastoupení mají také vína z Rakouska, Maďarska, Německa, Slovenska, Francie, Itálie, Chile a Rumunska.

Vína hodnotila mezinárodní komise špičkových degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasedli v porotě degustátoři z Rakouska, Maďarska, Velké Británie a Austrálie.


Letošním CHAMPIONEM a vítězem kategorie býlích polosuchých vín se v této soutěži stalo

Rulandské bílé, výběr z hroznů 2015 barrique z vinařství CHÂTEAU VALTICE.


Zisk šampiona GRAND PRIX VINEX je pro nás nejen opět velká pocta za dlouhodobou práci v tomto řemesle, ale také historické až „přelomové“ ocenění na Moravě za tento typ vína.

"Nevzpomínám si, že by u nás na soutěžích vůbec někdy bylo vybráno absolutně nejlepší víno, bílé víno, které zrálo na barriquových sudech." říká David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE. S těmito víny jsme získávali ocenění jen na světových vinařských soutěžích, což nás vždycky moc mrzelo. Přitom „velká“ bílá vína zrající na sudech není žádná móda a ani nic nového, ale technologie stará stovky let. Zráním vín, jak bílých tak červených na sudech, se věnujeme desítky let, a o to více nás potěší, když i za tuto práci získáme to nejvyšší možné ocenění. 

Šampionem na VINEXU jsme navázali na další obrovský úspěch našeho vinařství CHÂTEAU VALTICE. Na zisk šampiona na jedné z nejstarších výstav na světě, na Valtických vinných trzích, a to za víno Svatovavřinecké výběr z hroznů 2015 barrique, které zrálo také na sudech.

Když si ochutnáte vína, která jsou považovány za nejlepší vína na světě, zjistíte, že nejlépe hodnocené jsou ty, které navíc mají čas zrát na dřevěných sudech. A jak by tedy řekl český klasik Jára Cimrman „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat“


Vítězné víno si můžete objednat až k Vám domů přes náš e-shop:

Rulandské bílé 0,75 výběr z hroznů 2015 barrique Premium Collection
CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.
Rulandské bílé 0,75 výběr z hroznů… Kód: 23034111
Bavory, Pod Pálavou
326,3 Kč
ks
 

 

 

 

Více informací také najdete na www.grand-prix-vinex.cz

Podívejte se také na povedené video z hodnocení a vyhlášení soutěže :)