Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Úspěch vín CHÂTEAU VALTICE v USA

Úspěch vín CHÂTEAU VALTICE v USA    5 našich vín letos sklidilo úspěch na největší světové charitativní benefiční soutěži Finger Lakes International Wine Competition 2014, konané v Rochesteru, NY, USA. V rámci této soutěže se tedy řadíme mezi nejúspěšnější česká vinařství v Americe. Více informací a oceněná vína najdete dále v článku.

Soutěž vznikla před 14 lety jako poděkování vinařům z oblasti Finger Lakes na severovýchodě USA. Ti byli prvními sponzory kempu pro děti postižené onkologickými chorobami CAMP GOOD DAYS AND SPECIAL TIMES, který na břehu jezera Keuke založil Gary Mervis na památku své dcery, desetileté Teddy. Dnes je soutěž nejvýznamnějším zdrojem financování kempu, v němž předloni strávilo nezapomenutelné dva týdny i 6 dětí z Moravy a Slovenska. V loňském roce vydělala soutěž na plně hrazený bezplatný pobyt více než čtyřem stovkám dětí z mnoha zemí.

Letos soutěžilo 3756 vín z 20 zemí světa, všech padesáti států USA a šesti kanadských provincií. Mezi 75 porotci ze 16 zemí byli i tři z České republiky a soutěž samotná se stala úspěšnou mediální propagací českých vín na Východním pobřeží USA.

Oceněná vína CHÂTEAU VALTICE:

Stříbrná medaile

Cabernet Sauvignon - výběr z hroznů

2012

Stříbrná medaile

Chardonnay Club Collection

2012

Stříbrná medaile

Ryzlink rýnský Premium Collection

2012

Stříbrná medaile

Ryzlink vlašský VOC Mikulov

2011

Bronzová medaile

Ryzlink vlašský – výběr z hroznů

2012