Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Svatovavřinecké z CHÂTEAU VALTICE Vínem Jihomoravského kraje 2018

Svatovavřinecké z CHÂTEAU VALTICE Vínem Jihomoravského kraje 2018    Svatovavřinecké - výběr z hroznů 2015 barrique Premium Collection bylo ohodnoceno odbornou komisí sestavenou Jihomoravským krajem z řad vinařských odborníků titulem "Víno Jihomoravského kraje 2018" a bude tak následující rok spolu s dalšími třemi víny reprezentovat Jihomoravský kraj nejen v ČR, ale i v zahraničí. Čtěte více rozkliknutím článku...

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích. Soutěž „Víno Jihomoravského kraje 2018“ proběhla ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR.

„Vybraná vína získala certifikát Víno Jihomoravského kraje 2018 a budou následující rok využívána k prezentačním účelům Jihomoravského kraje nejen v České republice, ale zejména při zahraničních cestách. Jihomoravská vína jsou bezesporu na špičce toho, čím se může náš region pochlubit,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Vína oceněná titulem „Víno Jihomoravského kraje 2018“:

Ryzlink vlašský pozdní sběr 2016, Kamil Prokeš Velké Němčice/Punty

Veltlínské zelené výběr z hroznů 2015, ZNOVÍN ZNOJMO Petrovice/Kokusové hory

Svatovavřinecké výběr z hroznů 2015, CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. Dolní Dunajovice/Ořechová hora

Rulandské modré, výběr z hroznů 2015, Vinařství Kněží hora Strážnice/Horní hory, Barrique

Ucházet se o titul Víno Jihomoravského kraje 2018 se mohla vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce mohl přihlásit pouze dvě vína ze své produkce, a to v případě, že garantuje dodání 600 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u bílých vín a 300 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u červených vín. Soutěžilo celkem 69 vzorků vín, z toho 46 v kategorii bílých vín a 23 v kategorii červených vín. 

Zdroj: www.wineofczechrepublic.cz

Je pro nás obrovskou poctou a uznáním, že právě naše víno z CHÂTEAU VALTICE může takto široce reprezentovat celý region. O to více nás těší, že toto ocenění získalo červené víno a je také jediným oceněným zástupcem červených vín v této čtveřici. Opět to krásně dokazuje to, o co usilujeme již dlouhá léta - že nejen v zahraničí, ale i u nás na Moravě jsme schopní vyprodukovat špičková červená vína. Toto Svatovavřinecké má na svém pomyslném kontě mimo jiné také titul Šampiona Valtických vinných trhů 2018 a Zlatou medaili ze soutěže Grand Prix Vinex 2018. 

Toto oceněné víno si můžete zakoupit i Vy přes náš e-shop s dopravou až domů ↓↓↓

Svatovavřinecké 0,75 výběr z hroznů 2015 barrique Premium Collection
CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.
Svatovavřinecké 0,75 výběr z hroznů… Kód: 3303450
Dolní Dunajovice, Ořechová hora
499,0 Kč
ks