Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Slavnosti vína a dětský den 2015 - reportáž

Sobota 30. května 2015 už po páté žila Slavnostmi vína a dětským dnem. Areál naší firmy byl zaplněn více něž tisícem nadšených návštěvníků z řad dospělých i dětí, kteří si přijeli užít tuto každoroční oblíbenou akci. Dokonce se přijel podívat i Maxipes Fík!

Až na chvilkovou bouřkovou přeháňku, která jakoby se už stala tradicí našich Slavností, nám počasí opravdu přálo. Jsme moc rádi, že příchod přeháňky naše návštěvníky neodradil a zůstali s námi na akci i nadále. A že to rozhodně stálo za to!


Čtyři stánky s víny z produkce CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs nabízely pro dospělé k ochutnání své nejlepší vzorky. Kdo si chtěl raději dopřát trochu klidu a nechat děti vyřádit, mohl se pohodlně uvelebit u kávy v naší kavárně a třeba pozorovat mnohdy zábavné rozmary našich oveček.

Téměř 300 dětí horlivě soutěžilo, tentokrát na osmi stanovištích, po jejichž dokončení je čekala sladká odměna ve stánku Směnárny. Dále se mohly bavit skákáním na trampolínách, střílením z kuše či obdivováním našich mohutných pracovních traktorů, do kterých bylo možno vlézt a prohlédnout si je zevnitř. Nespočet dětí si rovněž nechalo pomalovat obličej různými kresbičkami, se kterými si naše kreslířky opravdu vyhrály. Největší radost byla jednoznačně z návštěvy pohádkového chlupáče - Maxipsa Fíka, který se se všemi ochotně rád fotil a bavil nadšené děti. 

Nově jste mohli v části naší expedice najít fotostánek, odkud jste si mohli odnést krásné fotky z naší akce na památku. Buď s pozadím Křížového sklepa nebo jste mohli nechat svá dítka vyfotit s krásným motivem rozkvetlé louky. Když jste měli štěstí, přidal se i Fík a nebo šlo nafotit bláznivé foto s klouboučky, parukami či kníry.


Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, trdelníky, francouzské palačinky a koblížky. K ochutnání tu byl nespočet skvělých sýrů, nesměly chybět ani tradiční bramborové spirálky a pro děti tu byly i párky v rohlíku. Své produkty zde nabízel i jeden z partnerů akce - Wine Wellness Hustopeče.


Součástí našich Slavností jsou každým rokem zdarma prohlídky historického Křížového sklepa z roku 1640, které vždy vzbuzují nekončící zájem. Jedná se přece jen o jeden z největších křížových sklepů v České republice. Srdce našeho vinařství tak v sobotu uvítalo mnoho zvědavých návštěvníků.

Vše doprovázel bohatý kulturní program, ve kterém vystoupil Dětský národopisný soubor Borověnka a CM Kapuráci, cimbálová muzika Valtičánek, dětský pěvecký sbor základní školy Valtický Modrásek, country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice a DNS Palavánek. Návštěvníkům starší generace pak pro radost zahrála i dechová kapela Vacenovští muzikanti, na jejichž písně nejeden pár vyrazil "vykrúcat" na plac.

 

 

Bohatá tombola následně přinesla radost jedenácti šťastlivcům krásné a hodnotné ceny, nejen v podobě vín z edice Vojty Dyka nebo naší Prezidentské série. Hlavní cenu - Víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou vyhrál návštěvník ze Slovenska.

Kapela Chameleon Groove pak skvěle odstartovala večerní koncertní program. Jejich chytlavé funk-rockové skladby, nesoucí se areálem postupně zvedly váhavé návštěvníky z lavic k pódiu a přivábily další vlny nových zábavy-chtivých. V brzku už se pod pódiem skákalo, tančilo a zpívalo o sto šest. 

Na závěr večera vystoupila známá břeclavská skupina The Teachers, kterou tak jako každý rok tančící publikum nechtělo pustit. Koneckonců oblíbené hitovky z šedesátých let od kapel jako Beatles či Rolling Stones nikdy nezklamou. Muzikanti tedy všem nadšencům přidali hned několik písniček a to i ještě dlouho po půlnoci. 

 


Moc Vám všem děkujeme za tak neuvěřitelně hojnou účast. Každý rok se co nejvíce snažíme, aby byl pro Vás program zajímavý a zábavný, a abyste se k nám do Valtic rádi vraceli. Věříme, že jsme pro to udělali to nejlepší, že jste se skvěle pobavili a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení. Příští, tedy již šestý ročník, Slavností vína a dětského dne se bude konat opět poslední květnovou sobotu - a to 28. 5. 2016. My se na něj už teď moc těšíme!
 

Přehled všech vín, které byly na Slavnostech k ochutnání najdete ZDE


Fotografie ze Slavností vína a dětského dne 2015 - ZDE a dále také níže ↓↓↓