Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Šampion znojemské vinařské podoblasti

Šampion znojemské vinařské podoblasti    Šampionem znojemské vinařské podoblasti se stal Ryzlink rýnský pozdní sběr 2011 od společnosti Vinné sklepy Valtice, a. s.

Ryzlink rýnský pozdní sběr 2011
 
Toto jedinečné víno z vynikajícího ročníku 2011 bylo vyrobeno z hroznů z vinařské obce Hrádek, viniční trať Pustina.  Je to zajímavá viniční trať se štěrkovou půdou na sprašovém podložím ve svahu, který je orientován jihovýchodním směrem.
Jedná se o 11ti letou vinici s již dostatečně rozvinutým kořenovým systémem, který umožňuje, aby se minerály ze štěrkových půd dostaly až do hroznů. Víno má krásné aroma čerstvého exotického ovoce, v chuti je pak velmi svěží, ovocité s nádhernou elegantní mineralitou.
„Loňský rok byl pro vinaře skutečnou odměnou za několikaletou náročnou práci ve vinicích. Vinné sklepy Valtice – CHÂTEAU VALTICE vůbec poprvé zpracovaly hrozny ze Znojemské vinařské podoblasti. Hrozny jsou od Ing. Holce, našeho dlouholetého dodavatele hroznů a špičkového vinohradníka. Tento obrovský úspěch je jen důkazem toho, že pokud funguje dlouhodobá spolupráce dobrého vinohradníka s dobrým vinařem, příroda vás odmění a i úspěch se dostaví“ říká David Šťastný ze společnosti Vinné sklepy Valtice – CHÂTEAU VALTICE.