Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Salon vín 2017

Už 117 víno CHÂTEAU VALTICE v Salonu vín ČR

117 víno v roce 2017 – to už není náhoda


Všem z Vás, kteří Valtice pravidelně navštěvují, je jistě velmi dobře znám pojem Salon vín. Celostátní nejprestižnější vinařská soutěž, která pokračuje degustační expozicí 100 nejlepších vín z České republiky pro daný rok. Odbornými degustátory vybraná stovka vín získává ocenění v podobě zlaté medaile Salonu vín ČR, které tak vypovídá o jeho jedinečné kvalitě.


Letošní rok 2017 pro nás z hlediska naší vinařské historie v Salonu znamená velmi příhodné číslo 117, které nám přinesl náš nejnovější Ryzlink rýnský – VOC Valtice 2015 z řady Premium Collection. Jsme hrdí, že právě toto špičkové víno značky CHÂTEAU VALTICE a zároveň VOC VALTICE uspělo v letos opravdu neuvěřitelné konkurenci 2020 moravských a českých vín od 157 vinařů a vinařských firem. Toto špičkové víno bylo dokonce vybráno hodnotiteli jako nejlepší víno mikulovské podoblasti a bylo nominováno do finálního výběru celkového Šampiona Salonu vín, kde skončilo těsně za ním. Ryzlink rýnský VOC Valtice 2015 vyniká nádhernou vůní, ve které se linou vzájemně sladěné tóny broskví a jablek, doplněné jemným nádechem kvetoucích lip, a díky jeho plné a harmonické chuti jistě potěší každého znalce vín. S dosaženým číslem 117 si zároveň držíme druhé místo v žebříčku vinařství s nejvyšším počtem vín umístěných v Salonu vín ČR.
 

Jak již napovídá označení VOC Valtice (víno originální certifikace), hrozny pro toto víno dozrály do své výjimečné kvality ve valtické vinici Kačisdorfské pole, rozléhající se na hranici Moravy a Rakouska, poblíž obce Katzelsdorf.

Spolek VOC Valtice je poměrně novým uskupením, sestávajícím z pěti valtických vinařství (včetně CHÂTEAU VALTICE) a cílem této značky je prosadit víno s kontrolovaným původem a výrazem odrážejícím terroir Valtic. Vybranými odrůdami se tedy díky jejich staleté tradici pěstování ve Valticích staly Sylvánské zelené a Ryzlink rýnský.

 

V minulém roce byl započat systém stříbrných medailí Salonu, které představují formu ocenění pro vína, která byla umístěna ve finální dvoustovce, ale neprobojovala se již do finální stovky – byť jen o setinu bodu.

Letošní stříbrnou medailí Salonu se tedy bude chlubit naše Zweigeltrebe – pozdní sběr 2015, které má mimochodem na svém kontě již také další tři medaile z vinařských soutěží.

 

Zmíněná vína si můžete nakoupit přes náš e-shop, na naší podnikové prodejně, a také po celou dobu trvání degustační expozice 2017 přímo v Salonu vín.
Více o systému soutěže a kompletní výsledky najdete v tiskové zprávě ZDE


Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR bude pro veřejnost otevřen od soboty 4. února 2017 tradičně na zámku ve Valticích.

 

Ryzlink rýnský 0,75 VOC Valtice 2015 Premium Collection
CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.
Ryzlink rýnský 0,75 VOC Valtice 2015… Kód: 23034101
Valtice, Kačisdorfské pole
299,0 Kč
ks
Zweigeltrebe 0,75 pozdní sběr 2015
CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.
Zweigeltrebe 0,75 pozdní sběr 2015 Kód: 33033053
Pasohlávky, U akátového lesa
179,0 Kč
ks