Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství ve sběru hroznů - reportáž 2017

 

Povzbuzeni vtipným proslovem pana ředitele - šohaje - Davida Šťastného a posilněni čerstvým burčákem nafasovali nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Traktory s vlečkami postupně dopravily nadšené brigádníky na Knížecí vyhlídku - jednu z našich nejlepších viničních tratí ve Valticích, kde se všichni účastníci nejprve rozcvičili a nováčci se zaučili.

Vzhledem k tomu, že nám hrozil déšt, pro jistotu jsme přehodili pořadí programu a rozhodli se začít prvně Mistrovstvím ve sběru. Jakmile se 7 týmů seřadilo na startovní lince před řádky vinohradu, odstartoval náš pan ředitel výstřelem soutěž a okolo 170 účastníků se horlivě rozběhlo do vinohradu. Sbírala se odrůda Rulandské bílé a tempo brigádníků bylo skutečně pekelné, jakožto míra soutěživosti mezi tými byla nastavena opravdu vysoko.

Vítězný tým fialové barvy s názvem „Veltlínské zelené“ nasbíral za 15 min. 686,5 kg hroznů. Celkem týmy nasbíraly za 15 min. neuvěřitelných 4018 kg hroznů! (Kompletní výsledky níže ↓)

Po zaslouženém výkonu nastal velitelský čas na moravskou svačinku. Škvarková pomazánka, čerstvý chleba a burčák, na to se někteří brigádníci těšili celý rok! 

Na řadu přišla napínavá soutěž O největší plíce, tzn. kdo natáhne plný koštýř - letos nový o objemu 3 litry. Vzhledem k tomu, že se toto povedlo hned několika soutěžícím jak z řad žen, tak i mužů, bylo vyhlášeno i druhé kolo, kdy se již měřilo na čas.(Kompletní výsledky níže ↓)
 

Odpoledne jsme se sešli v počtu okolo 267 lidí v areálu firmy a na uvítanou se rozléval welcome drink v podobě suchého Rendezvous - perlivého vína. Poté následovala prohlídka vinařství, během které se chutnalo hned několik meziproduktů výroby – jak mošt, burčák tak i mladé víno. Naši ředitelé Šťastní společně s výrobním ředitelem Ing. Jaroslavem Matochou a Ing. Františkem Jarcem provedli návštěvníky jak jednotlivými fázemi výroby, tak i ochotně zodpověděli zvídavé dotazy.  

Po prohlídce jsme se již přesunuli do Zámeckého sklepa, kde proběhlo vyhlášení vítězů všech dopoledních soutěží. Tři muži a tři ženy si odnesli hodnotné vinné ceny za své úsilí v soutěži O největší plíce a vítězné týmy Mistrovství ve sběru za velké slávy obdržely medaile. Vítězný tým rovněž obdržel lahve Ryzlinku vlašského - pozdního sběru z ročníku 2015 se speciálními etiketami Mistři republiky ve sběru hroznů.

Poté postupně následovala řízená degustace, kterou ve sklepních prostorách Zámeckého sklepa provedli Miloslav a Jaroslav Matochovi. Vzhledem k tomu, že zájem o Zámecký košt každoročně rapidně stoupá, po naplnění kapacity Zámeckého sklepa jsme se rozhodli dalším téměř 70 účastníkům zajistit ten samý program i v moravském sklepě naší nové Vinařské stodoly, kde řízenou degustaci v prostorách Křížového sklepa zajistili pánové Štastní. Na obou místech hladové nasytil bohatý raut a žíznivé volná degustace. 

SOUTĚŽ O NEJVĚTŠÍ PLÍCE MISTROVSTVÍ VE SBĚRU
Ženy Muži  
1. místo - paní Nevolová 11 vteřin 89 setin 1. místo - pan Juříček 11 vteřin 06 setin 1. místo - tým fialových - Veltlínské zelené 686,5 kg
2. místo - paní Treitnarová 12 vteřin 79 setin 2. místo - pan Vilímec 11 vteřin 43 setin 2. místo - tým žlutých - Muškát 608,5 kg
3. místo - paní Vránová 13 vteřin 49 setin 3. místo - pan Svoboda 11 vteřin 48 setin 3. místo - tým modrých - Neuburg 577 kg

 

VŠECHNY FOTKY Z AKCE NAJDETE V NAŠÍ FOTOGALERII ZDE


Věříme, že jste si s námi celou akci užili a těšíme se na Vás opět v roce 2018

na dalším RETRO VINOBRANÍ a Zámeckém koštu!