Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Prague Wine and Food Week

Prague Wine and Food Week     Přijďte si ve dnech 18. - 24. ledna 2016 vychutnat jedinečné tříchodové menu gurmánských specialit restaurace Malostranské besedy ve snoubení s našimi víny. Na lahodném menu tzv. tandemu vinařství a restaurace si v rámci akce Prague Wine Week můžete pochutnat za pouhých 549 Kč! Více informací dále v článku...

Prague Wine Week 2016

Týden vína v Praze

Od 18. do 24. ledna 2016 proběhne v Praze již osmý ročník festivalu vína Prague Wine Week. Pražské restaurace, vinné bary a vinotéky budou po celý týden nabízet menu s víny a ochutnávky vín. Degustačním centrem festivalu se stane trojice vinných barů Vinograf (Senovážné náměstí, Anděl a Míšeňská). Vyvrcholením festivalu bude již devátá Galadegustace medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy v pátek 22. ledna 2016 od 16 do 20 hodin v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí v Praze. Vstupenky v ceně 1000 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více na www.pww.cz.
 

 

Wine & Food tandemy

Vinaři a dovozci, kteří získali medaile v soutěži Prague Wine Trophy, se spojí s vybranými restauracemi a nabídnou menu s víny, tzv. „Wine & Food tandemy“. 

Restaurace Malostranská Beseda na Malostranském náměstí 35 nabídne tříchodové menu s víny CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, druhého nejlepšího domácího vinařství Prague Wine Trophy 2015.Jedinečné gurmánské menu se skládá z těchto tří chodů:

Předkrm:

  • Tatarák ze žlutoploutvého tuňáka se salátem z ředkve a bylinkovou majonézou
  • Sauvignon, pozdní sběr, Chateau Valtice 0,1 l

Hlavní jídlo:

  • Grilovaná kachní prsa, omáčka z celozrnné hořčice, brambory Ratte restované se zeleninou
  • Ryzlink rýnský, pozdní sběr, Chateau Valtice, 0,1 l

Dezert:

  • Čokoládový fondant s vanilkovým krémem
  • Dornfelder, pozdní sběr, Chateau Valtice, 0,1 l

Káva (espresso, lungo, latte) nebo výběr z čajů

Celková cena menu 549 Kč.
 Degustační centrum festivalu

V trojici vinných barů Vinograf - Vinograf Senovážné (Senovážné náměstí 23), Vinograf Anděl (Radlická 1C) a Vinograf Míšeňská (Míšeňská 8) bude po celý týden možné ochutnat po skleničkách Championy a devadesátibodová vína Prague Wine Trophy.


Prague Wine Trophy 2015

Prague Wine Trophy je jedinou soutěží v ČR, která používá srovnávací metodu hodnocení, a hodnotí vína po odrůdách. Devátého ročníku soutěže se zúčastnilo 1242 vín. Zahraničních vín bylo 57 procent a českých a moravských vín 43 procent. V jednotlivých odrůdách bylo uděleno 32 Championů. Medaile si rozdělilo celkem 106 společností, z toho 51 domácích vinařství a 55 dovozců a zahraničních vinařství. Nejlepším domácím vinařstvím se stal VINSELEKT MICHLOVSKÝ, na druhém místě skončilo CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a na třetím Vinařství Štěpán Maňák

Prague Wine Trophy uděluje zúčastněným vinařstvím rating. Ten nejvyšší, 5 hvězdiček, získalo v tomto ročníku 19 vinařství (s průměrem tří nejlepších vín 90 a více bodů), z toho 16 zahraničních a 3 domácí - VINSELEKT MICHLOVSKÝ, CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a Sonberk.