Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Podzimní slavnosti vína a dětský den - září 2017 - reportáž

Třetí ročník Podzimních slavností vína dětského dne si letos přišlo užít do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE za optimálního podzimního počasí téměř 1000 návštěvníků z řad dospělých i dětí. 

Ve třech stáncích jste si mohli vychutnat ta nejlepší vína z produkce CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs a čtvrtý nabízel čerstvý moravský burčák – jak bílý z odrůdy Müller Thurgau, tak i čím dál víc oblíbený růžový burčák z odrůdy Svatovavřinecké. Nově jste si mohli zakoupit také hroznový talíř, jež obsahoval čerstvé hrozny odrůdy Bouvierův hrozen a Dornfelder.
 

Okolo 250 dětí horlivě soutěžilo na osmi stanovištích, zaměřených na téma třídění odpadu. Vynaložené soutěžní úsilí bylo samozřejmě náležitě odměněno sladkou odměnou ve stánku Směnárny.

Celým areálem pravidelně procházel náš čmelda, který se zvídavým dětem věnoval, hrál si s nimi a ochotně se se všemi fotil. Naše kreslířky ze stánku s malováním na obličej se opět rády postaraly o to, aby nám v krátkém čase po areálu pobíhala spousta zombíků, zvířatek, princezen a dalších, ornamenty zdobených, dětí. 

Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř, a také jste si mohli opět zkusit své štěstí a udržet se zuby nehty co nejdéle na rodeo býkovi.

Vyhladovělí si mohli vychutnat pečené prasátko, grilované speciality, palačinky, langoše, párek v rohlíku nebo se osvěžit zmrzlinou. Kdo chtěl jen tak něčeho „zobnout“ mohl si skočit pro brambůrky nebo do Směnárny pro sýrový talíř.

O pitný režim se postarala nejen naše vína a burčáky, ale i jeden z hlavních partnerů akce – KORUNNÍ. Tekutiny jste tedy mohli vhodně doplnit jedinou certifikovanou minerální vodou vhodnou k vínu. Unaveným byla k relaxaci opět k dispozici naše kavárna s několika druhy kávy.

 

O možnost prohlédnout si naše „srdce vinařství“ – Křížový sklep z roku 1640 a na něj nově napojený "chrám vína" Vinařské stodoly - stálo opět mnoho z Vás.

Naskytla se Vám tak skvělá příležitost dovědět se zajímavosti z historie našeho vinařství, ale také o Vinařské stodole a jejích tajích.
 

Doprovodný kulturní program ve dvě hodiny bujaře odstartovaly tanečním vystoupením dámy z JUST MACHINES

Po nich předvedly svůj medailemi ceněný um slečny z Klubu mažoretek Valtice. Špičkovou ukázku latinskoamerických tanců také přivezli tanečníci z TK Classic při SVČ Hodonín.

Bez cimbálové muziky by to nebyla správná vinařská akce, a tak Vám od pěti hodin k poslechu hráli lidové moravské písně šikovní muzikanti z Cimbálové muziky Vergariovci
 

Okolo půl sedmé jsme porozdávali balónky plněné héliem, s cílem překonat rekord v hromadném vypuštění balónků dětmi. Sice to chvíli zabralo, ale nakonec se všichni shromáždili pod pódiem a na odpočítávání bylo za výskotu vypuštěno na svou cestu po obloze 269 žlutých balónků s logem CHÂTEAU VALTICE. Posunuli jsme tím naši vlastní laťku o podstatný kus výš a agentura Dobrý den nás tak zapsala do nejnovějšího vydání České knihy rekordů!


Neodmyslitelnou součástí Slavností vína je i bohatá tombola. Dvanácti návštěvníkům přinesla hodnotné ceny nejen v podobě vín z edice Vojty Dyka, poukazu pro dvě osoby na pobyt v hotelu garni Klaret nebo naší Prezidentské série. Hlavní cenu - Víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou.

V osm hodin se na pódiu sešli nadšeně očekávání muzikanti ze skupiny POP STARSkteří publikum potěšili starými dobrými hity od Abby a v další hodině také rozproudili zábavu songy od Boney M. Během vystoupení samozřejmě nechyběly ani tématické kostymy :)

Večerní program pak jako třešnička na dortu uzavřela populární místní kapela The Teachers, která těmi nejoblíbenějšími hity od Beatles, Rolling stones a mnohých dalších vždy zvedne z lavic snad úplně všechny.

Moc Vám všem děkujeme za hojnou účast a doufáme, že jste se s námi opět bavili, že jste se naplno odreagovali a třeba i dověděli nějakou tu novou vinařskou informaci. Těšíme se na Vás opět na Slavnostech v roce 2018!

 

Váš tým CHÂTEAU VALTICE
 

Všechna vína, která jste na Slavnostech vína 2. 9. 2017 mohli ochutnat najdete ZDE

Fotografie z Podzimních Slavností vína a dětského dne 2017 - ZDE a dále také níže ↓↓↓