Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Otevření stezky „Bosou nohou“

Otevření stezky „Bosou nohou“    Přijďte ochutnat naše víno na slavnostní otevření stezky "Bosou nohou".

Společně s Městem Valtice Vás srdečně zveme na slavostní otevření stezky "Bosou nohou", které proběhne v neděli 19. 5. 2013.

Otevření stezky „Bosou nohou“

Místo: Nově zbudovaná rakouská stezka Bosou nohou vedoucí ze Schrattenbergu ke Kolonádě Reistna
Organizátor: Obec Schrattenberg
Informace: www.schrattenberg.at, e-mail: gemeinde@schrattenberg.gv.at,
Charakteristika: Letní turistická slavnost v okolí Kolonády Reistna, slavnostní otevření nové stezky. !!!!Akce vhodná pro rodiče s dětmi!!!!

V květnu bude v blízkosti Valtic otevřena nevšední turistická atrakce - Stezka bosou nohou. V ČR je to rarita, v Německu a Rakousku jsou takové stezky (Barfußweg) oblíbené. Trasa o délce necelých 5 km povede ze sousední rakouské obce Schrattenberg k Valticím - k romantické stavbě Kolonáda na nejvyšším bodě Lednicko - valtického areálu.

Po cestě bude celkem 9 zastávek, na kterých se návštěvníci můžou projít bosi po kůře, šiškách, písku, kamenech. Balancovat na vratkém mostě z dřevěných trámů, odpočinout si na dřevěných lehátkách a kochat se pohledem do širokého okolí z nejvyššího místa - kopce Homole. Děti se mohou sklouznout na přírodní skluzavce. Chůzí bosou nohou po různých přírodních materiálech mají být zprostředkovány zvláštní smyslové vjemy. Kdo bude chtít, může si na přírodním grilu připravit něco z přinesených zásob.

Srdečně zveme na slavnostní otevření této unikátní stezky v neděli 19. května.  Sraz bude na Kolonádě, odtud se půjde pěšky k první zastávce "Grillplatz", kde proběhne slavnostní přestřižení pásky.

Program:
10.00     Setkání účastníků na kolonádě Reistna

10.30     Společná cesta k zastávce „Výhled do tří zemí“

11.00     Uvítání účastníků, slavnostní otevření Stezky bosou nohou

12.00     Občerstvení spolu s hudbou

13.30     Společný zážitek na Stezce bosou nohou