Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Mistrovství ve sběru

Zúčastněte se Mistrovství  světa ve sbírání hroznů – pomozte ve Valticích pokořit český rekord!

Pátý ročník Mistrovství  světa ve sbírání hroznů se uskuteční v sobotu 21. září ve Valticích, vyhlášeném vinařském centru. Jedinečná a zřejmě i jediná akce svého druhu začne v 8.30 hodin velkou údernickou brigádou v retro stylu.  Na vinici se členové soutěžních družstev vydají v otevřených vozech tažených traktorem za zpěvu budovatelských písní, posilněni burčákem. Mistrovství se naplno rozjede po tréninkových zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech, potrvá 15 minut, soutěží 25ti členné týmy na řádcích, které se losují, aby soutěž byla co nejobjektivnější. Po celou dobu vládne vždy bezprostřední, veselá atmosféra.

 

Účastníci letošního Mistrovství  světa ve sbírání hroznů budou usilovat o pokoření českého rekordu v disciplíně „Nejvíc hroznů vinné révy sesbíraných v limitu 15 minut“, který padl při loňském ročníku. Ze souboje sedmi družstev, složených ze soutěžících z České republiky, Slovenska, Řecka, Ukrajiny a pojmenovaných podle tradičních odrůd vína, vyšel vítězně tým Reistna. Za 15 minut dokázal na vinici Knížecí vyhlídka ve Valticích sklidit rekordní množství 568 kg hroznů, přičemž v tomto čase je započítáno i povinné vysypání hroznů na popojíždějící vůz. Pokud chcete zjistit, jak rychle dokážete sbírat hrozny, a pomoci vytvořit nový český rekord, neváhejte a zúčastněte se letošního Mistrovství světa ve sbírání hroznů. Nechte se unášet na vlně retra, spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nevšední sobotní brigádu do vinohradu!

Na Mistrovství  světa ve sbírání hroznů od 15.30 hodin navazuje Zámecký košt vín na valtickém zámku s chutnáním novinek z ročníku 2012 z produkce Vinných sklepů Valtice a Vinařství Kovacs. 

 

 

 

 

Historie českého rekordu v číslech

 

2009 

2010 

2011 

2012

Počet družstev 

Nasbíráno hroznů v g 

2 331,25 kg 

1 692 kg 

2 889,5 kg 

3 532 kg