Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Ministryně školství ve Valticích

Ministryně školství ve Valticích    Ve čtvrtek 16. 2. 2017 navštívila ministryně školství Kateřina Valachová vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice a Střední vinařskou školu ve Valticích. Více o návštěvě rozkliknutím článku...

Ministryně ocenila pracovitost moravských vinařů a kvalitu moravských vín v našem předním vinařství CHÂTEAU VALTICE a pochválila koncepční rozvoj vinařství.“ říká David Šťastný, ředitel společnosti.

Vyzdvihla pak především práci Střední vinařské školy s tím, že bude podporovat speciální středoškolské vinařské obory k čemuž má pomoci i dostavba nového vinařského střediska „Centrum excelence"

„Ještě letos určíme excelentní školní obory. Budeme o tom diskutovat s hejtmany a já si myslím, že pro jižní Moravu je velký favorit právě vinařství a vinařské obory.“ zmínila ministryně.

Názorovou shodu na podpoře vinařství a vinařských oborů potvrdil i valtický starosta Pavel Trojan: „Valtická vinařská škola se může pyšnit tím, že všichni absolventi najdou uplatnění na trhu práce.“

Zástupci za Valtice v čele se starostou Pavlem Trojanem, Jiřím Petrů (poslancem za ČSSD), Soňou Vašíčkovou (místostarostkou města), Lubošem Kuklišem (Valtický fotbalový klub Dynamo Valtice) a Davidem Šťastným (CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice) na schůzce několikrát požádali paní ministryni Valachovou, aby ministerstvo školství podpořilo výstavbu nových kabin a zázemí pro všechny valtické fotbalisty.

Ministryně Valachová pak přislíbila, že udělá maximum, aby podpořila snahy valtických na výstavbu nového fotbalového zázemí v areálu Dynama Valtice.