Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Letní slavnosti vína a dětský den - reportáž 2017

 

V pořadí sedmé Letní slavnosti vína a dětský den si v prosluněnou sobotu 27. května přijelo do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE užít téměr 750 návštěvníků všech věkových kategorií. 

Nádherné počasí a dostatek jihomoravského sluníčka si vyžádalo i pořádné letní osvěžení - ať už v podobě vín CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs doprovázené čerstvými jahodami či kuličkami melounu či certifikované Korunní vody vhodné k vínu.


Více než 130 dětí letos soutěžilo na šesti herních stanovištích, které opět připravila a přivezla společnost EKO-KOM

Každé stanoviště bylo zaměřeno na téma třídění odpadu, a tak se děti během plnění úkolů zároveň vzdělávaly o této důležité tématice. Jakmile nasbírali všech 6 razítek z každého stanoviště, vyrazily pro sladkou odměnu do stánku Směnárny.

Naše kreslířky ze stánku s malováním na obličej se opět rády postaraly o to, aby nám v krátkém čase po areálu pobíhala spousta zombíků, zvířatek, princezen a dalších, ornamenty zdobených, dětí. Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř a nově si mohly děti vyzkoušet i tzv. pískování, kdy se z barevných písků sesypává vybraný obrázek.

Novinkou byla možnost vyzkoušet si um kovbojů z divokého západu, a to v aréně s rodeo býkem, v níž je jistota, že při pádu letíte přímo do měkkého.

Děti, dospělí i náš moderátor a jeden z ředitelů - pan David Šťastný - šli zkusit své štěstí a snažili se zuby nehty udržet na býkovi co nejdéle :)


Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, cukrová vata, donuty či francouzské palačinky. Pro opravdu vyhladovělé náš firemní mistr kuchař pekl selátko a k ochutnání tu byla i spousta skvělých beskydských sýrů. Nesměly chybět ani tradiční bramborové spirálky a pro děti tu byly i párky v rohlíku. Předvedli se také učni ze Střední hotelové školy a služeb z Kroměříže, kteří zde připravovali lahodnou višňovo-čokoládovou pěnu, nealkoholickou piňacoládu či jahodový sorbet. 
 

Nedílnou součástí této akce jsou vždy prohlídky historického Křížového sklepa z roku 1640, který se nachází v samém středu vinařství, a tvoří tak jeho pomyslné srdce. Během uplynulého roku se však na Křížový sklep podařilo napojit nově vybudované podzemní prostory moravské rotundy a vinného sklepa Vinařské stodoly. Nadzemní část tohoto selského stavení již od dubna 2017 úspěšně slouží jako firemní vinotéka, s širokou nabídkou vín z produkce CHÂTEAU VALTICE.

Mnoho z Vás bylo zvědavých na to, co tedy přesně vyrostlo v obrovské díře, kterou jste u nás v průběhu uplynulých téměř tří let viděli, a tak měl tento nový prohlídkový okruh zahrnující srdce našeho vinařství a nový podzemní chrám vína velký úspěch.

Před samotnou Vinařskou stodolou se nyní nachází otevřené prostranství a klidová zóna, která navozuje styl historických náměstí v předních evropských městech, jako například náměstí v portugalském Lisabonu a švýcarském Curychu. Součástí tohoto prostoru je také velká fontána, která v průběhu odpoledne vzbudila pozornost nejednoho dítka a v podvečer se představila za zvuků Vivaldiho Čtvera ročních období hned v několika barvách. 
 

Vše doprovázel bohatý kulturní program sestavený z místních folklorních a tanečních spolků.


Vystoupila zde cimbálová muzika KapuráciDětský národopisný soubor Borověnkadětský pěvecký sbor základní školy Valtický Modrásek a country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice.

Tu na pódiu pak vystřídali country tanečníci z řad dospělých, a to skupina Lednický ranč. 


Sedmá hodina přinesla 12 šťastlivcům krásné a hodnotné ceny z bohaté tomboly.

Výherci si odnesli například přírodní kosmetické balíčky od Hotelu Wine Wellness v HustopečíchŠampiona Salonu vín 2016,
 Prezidentskou sérii či víno z Vinařství Kovacs.

Vítězka hlavní ceny - víkendového pobytu pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou - opravdu neskrývala svou čirou radost z výhry, čímž udělala velkou radost i nám :)

Večer pokračoval vystoupením kapely U2 Stay Tribute Band, která s covery těch nejlepších songů od populární kapely U2 přilákala do areálu vinařství nové návštěvníky a pod pódium přivábila i ty, co doposud posedávali. 

Oblíbená břeclavská skupina The Teachers už je téměř stálicí našich Slavností, a jsou tou opravdovou pomyslnou "třešničkou na dortu".

Roztančenému publiku věnovali hned několik přídavků a postarali se tak o nabitou tříhodinovou párty. 

Věříme, že jste se skvěle pobavili a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení a spokojení.

 

Už teď se moc těšíme na další setkání s Vámi u skleničky valtických vín - a to na Slavnostech podzimních, které se uskuteční opět v našem areálu v sobotu 2. září 2017!


Tým rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICE

Přehled všech vín, které byly na Slavnostech k ochutnání najdete ZDE

Fotografie z Letních slavností vína a dětského dne 2017 - ZDE a dále také níže ↓↓↓