Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Letní slavnosti vína a dětský den 2016 - reportáž

Téměř tisíc nadšených návštěvníků z řad dospělých i dětí si v sobotu 28. května 2016 přijelo do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE užít již šesté Letní slavnosti vína a dětský den

Tentokrát celou akci provázelo opravdu poctivé parné jihomoravské slunce, a tak přišlo letní osvěžení - ať už v podobě vín, Korunní vody, či nově i nanuků a dření firmy Dione - opravdu vhod.

CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs nabízely pro dospělé ve čtyřech stáncích své nejlepší vzorky vín a sektů, tradičně doprovázené čerstvými jahodami či kuličkami melounu.


125 dětí horlivě soutěžilo na osmi zcela nových stanovištích, které připravila a přivezla společnost EKO-KOM

Každé stanoviště bylo zaměřeno na téma třídění odpadu, a tak se děti během plnění úkolů zároveň vzdělávaly o této důležité tématice. Jakmile nasbírali všech osm razítek z každého stanoviště, vyrazily pro sladkou odměnu do stánku Směnárny. Naše kreslířky ze stánku s malováním na obličej se tentokrát opravdu nezastavily, a tak po areálu v průběhu odpoledne pobíhalo několik zombíků a také květinami a ornamenty ozdobených princezen.


Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř. Svou zvědavost na obrovské stroje nepopřel ani sám starosta Valtic - pan Pavel Trojan, který rovněž celou akci zahajoval společně s ředitelem CHÂTEAU VALTICE - Davidem Šťastným.


Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, trdelníky a francouzské palačinky. Pro odvážné fajnšmekry byl zajímavostí letos stánek s hmyzími specialitami, nabízející broučí lahůdky upravené na sladko jako potemník, cvrček či saranče. Kdo dal přednost raději tradičnějšímu jídlu, mohl si vychutnat také pečené sele od našeho firemního mistra kuchaře. K ochutnání tu byl i nespočet skvělých beskydských sýrů, nesměly chybět ani tradiční bramborové spirálky a pro děti tu byly i párky v rohlíku.

Srdce našeho vinařství - Křížový sklep z roku 1640 každoročně láká k návštěvě svých historických útrob zvědavé návštěvníky a je tak již nedílnou součástí programu Slavností vína. Jedná se koneckonců o jeden z největších křížových sklepů v České republice.
 

Vše doprovázel bohatý kulturní program, ve kterém vystoupil Dětský národopisný soubor Borověnka, cimbálové muziky Kapuráci a Valtičánek, dětský pěvecký sbor základní školy Valtický Modrásek a country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice.


Milým překvapením bylo také hudební vystoupení další generace rodiny Šťastných a dětský kulturní program tak zakončily děti z taneční skupiny Valtice 4all. Od šesti hodin na pódiu zahráli nejlepší české i světové rockové hity rockeři z brněnské kapely Allrock's.


Po sedmé hodině si dvanáct šťastlivců odneslo krásné a hodnotné ceny z bohaté tomboly, ve které byly například vína z nové edice Vojty Dyka - Bernstein MASSŠampion Salonu vín 2016, Prezidentská série či hlavní cena - víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou.

 

Večerní program odstartovala legendární kapela Laura a její tygři, která postupně přivábila nové vlny zábavy-chtivých návštěvníků a Ti co doposud posedávali se postupně přesunuli pod pódium.

V průběhu koncertu také zpěvačka Laura (vlastním jménem Lucie) společně s Davidem Šťastným pokřtila zcela nový výrobek značky CHÂTEAU VALTICE - perlivé víno Rendezvous, ze kterého se bleskově stal vinný favorit celých Slavností vína.

 

Podívejte se na krátké video z křestu: 

 

Závěrem roztančený dav ještě více vyburcovala břeclavská skupina The Teachers, kterou tak jako každý rok tančící publikum nechtělo pustit z pódia. Potěšení muzikanti tedy ještě přidali nadšencům několik songů a vystoupení ukončili právě včas, protože do pár minut se spustila meteorology předpovídaná bouřka.

Věříme, že jste se skvěle pobavili a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení a spokojení. Sedmý ročník Letních slavností vína a dětského dne se bude konat v sobotu 27. května 2017.

Nebo se společně můžeme sejít u skleničky vína ještě dříve - a to na Slavnostech podzimních, které se uskuteční opět v našem areálu v sobotu 3. září 2016!

Už teď se na Vás moc těšíme!
 

Váš tým rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICE


Přehled všech vín, které byly na Slavnostech k ochutnání najdete ZDE


Fotografie ze Slavností vína a dětského dne 2016 - ZDE a dále také níže ↓↓↓