Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Letní Slavnosti vína a dětský den - reportáž 2018

     

Prosluněná sobota 2. června patřila již osmým Letním slavnostem vína a dětskému dnu, které si do areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE přijelo užít téměř 900 návštěvníků všech věkových kategorií. 

Jihomoravské sluníčko nám opravdu přálo, a tak letní osvěžení - ať už v podobě vín CHÂTEAU VALTICEVinařství Kovacs nebo Korunní vody - bylo více než žádoucí. Vína již tradičně doprovázely také čerstvé jahody či kuličky melounu.

     

O zábavu více než 130 dětí, se opět postarala společnost EKO-KOM, která pro děti připravila šest herních stanovišť, zaměřených na třídění odpadu. Stačilo splnit úkoly, získat všech 6 razítek a vyrazit do Směnárny pro zaslouženou sladkou odměnu. 

Nesměl zde chybět ani náš kamarád čmelda, který pravidelně celým areálem procházel a zvídavým dětem se rád věnoval nebo se s nimi vyfotil. Ve velmi krátkém čase nám po areálu také pobíhala spousta zombíků, zvířatek a dalších ornamenty zdobených dětí, které se tak staly dílem naší šikovné kreslířky. Mohutné traktory byly opět připraveny k pokochání a prozkoumání zevnitř.

Areál vinařství lahodně provoněly grilované speciality, cukrová vata, francouzské palačinky nebo bramborové spirálky. Pro opravdu vyhladovělé náš firemní mistr kuchař pekl selátko a k ochutnání tu byla i spousta skvělých sýrů. Přijel za námi také tým studentů ze Střední hotelové školy a služeb z Kroměříže, se kterými si děti mohly nazdobit čerstvé perníčky dle libosti.

   

Neodmyslitelnou součástí této akce je vždy náš prohlídkový okruh, zahrnující srdce našeho vinařství - historický Křížový sklep z roku 1640 a nový podzemní chrám vína s rotundou pod Vinařskou Stodolou

Jako téměř první jste mohli v našem chrámu vína vidět už i novou skleněnou pyramidu - ukrývající naše největší vinařské poklady.

     

Vše doprovázel bohatý kulturní program sestavený z místních folklorních a tanečních spolků.

Vystoupil zde Dětský národopisný soubor Dunájekdětský pěvecký sbor základní školy Valtický ModrásekDětský národopisný soubor Borověnka a country taneční skupina Line Dance ZŠ Lednice.  

Tu na pódiu pak vystřídali country tanečníci z řad dospělých, a to skupina Lednický ranč. 

Také proběhl křest nové knihy Valtice - město mezi vinohrady, která byla vydána k 825. výročí od první doložené písemné zmínky o městě Valtice. 

Starosta města Pavel Trojan přivítal všechny autory a zástupce vydavatelské firmy, kterým poděkoval za skvělou práci a následně knihu představil. 

Po skončení křtu bylo možné si knihu zakoupit, a také si ji nechat od autorského týmu podepsat.

     

Sedmá hodina přinesla 12 šťastlivcům krásné a hodnotné ceny z bohaté tomboly. Výherci si odnesli například přírodní kosmetické balíčky od Lázní LedniceSekt Grandioso Gold se šupinkami zlata, Prezidentskou sérii či víno z Vinařství Kovacs

Vítěz hlavní ceny si odnesl poukaz na víkendový pobyt pro 2 osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont, Pec pod Sněžkou.

Večer pokračoval vystoupením muzikantů ze skupiny POP STARS, kteří publikum potěšili starými dobrými hity od Bee Gees a v další hodině také rozproudili zábavu songy od Abby

Během vystoupení samozřejmě nechyběly ani tématické kostýmy :) Přilákali tak do areálu vinařství nové návštěvníky a pod pódiem se sešli i ti, co doposud jen posedávali. 

Oblíbená břeclavská skupina The Teachers už je téměř stálicí našich Slavností, a jsou tou opravdovou pomyslnou "třešničkou na dortu".

Roztančenému publiku věnovali hned několik přídavků a postarali se tak o nabitou tříhodinovou párty, zatímco ve sklepě Vinařské stodoly také vyhrávala k poslechu cimbálová muzika. 

Věříme, že jste se skvěle pobavili, a že i Vaši nejmenší odcházeli nadšení a spokojení.


Už teď se moc těšíme na další setkání s Vámi u skleničky valtických vín - a to na Slavnostech podzimních, které se uskuteční opět v našem areálu v sobotu 1. září 2018!

A bude to velkolepé, protože za námi do Valtic přijede opět legendární kapela Sto zvířat, kterou si nemůžete nechat ujít! :)

Tým rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICEPřehled všech vín, které byly na Slavnostech k ochutnání najdete ˃˃˃ ZDE ˂˂˂

Fotografie z Letních slavností vína a dětského dne 2018 ˃˃˃ ZDE ˂˂˂ a dále také níže ↓↓↓