Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Kniha Víno na zdraví dobyla Paříž

Kniha „VÍNO NA ZDRAVÍ“ získala v Paříži úspěch nejvyšší
„Morava dobyla Paříž“

 

Kniha „VÍNO NA ZDRAVÍ“ od autorské dvojice prof. MUDr. Milana Šamánka, DrSc, FESC. a doc. MUDr. Zuzany Urbanové, CSc. získala další ocenění – Awards of OIV 2012 (OIV – nejvyšší mezinárodní organizace pro révu a víno na světě). V pátek 14.12.2012 se v Paříži předávala ocenění za nejlepší knihy na světě v různých oblastech a v oblasti  „víno a zdraví“ zvítězila v obrovské mezinárodní  konkurenci vinařských knih právě kniha z České republiky - VÍNO NA ZDRAVÍ.

Od OIV získala Česká republika tak významné ocenění za knihu v oblasti „víno a zdraví“ vůbec poprvé.
 
Jde o další obrovský úspěch, neboť již v minulém roce se tato kniha, která vznikla za podpory VINAŘSKÉHO FONDU a předních vinařských společností BOHEMIA SEKT, VINNÉ SKLEPY VALTICE a ZNOVÍN ZNOJMO, umístila v Paříži v konkurenci 32 států na neuvěřitelném druhém místě na světě ve své kategorii!
Další významné ocenění získala tato kniha v rámci soutěže Vinařství roku 2010, kde byla  tato publikace vyhlášena jako nejlepší vinařská kniha u nás a získala ocenění VINDEMIA LIBRI.

„Získat ocenění od nejvyšší mezinárodní vinařské organizace na světě je něco jako získat pro Českou republiku medaili na olympiádě. Jsem moc rád, že jsem si mohl pracovně vyzkoušet, jaké to je vydávat knihu. Byla to pro mě obrovská výzva, podílet se na vydání takové knihy s tak významnými autory. Vůbec jsem si neuvědomoval, kolik s tím bude spojeno práce. Stálo to však za to! Získat tak obrovské světové ocenění, vyváží ty hodiny práce po nocích nad vydáním knihy.“ říká Šťastný David Šťastný, z Vinných sklepů Valtice, který s agenturou LUCIE knihu vydával.

V této komplexní publikaci se oba vědci zabývají historií konzumace alkoholu a jeho vlivu na lidské zdraví. V knize VÍNO NA ZDRAVÍ se můžete dozvědět, jak se používalo víno v lékařství, kdy je pití nebezpečné, jaké jsou přiměřené dávky alkoholu a proč má pravidelná a střídmá konzumace alkoholických nápojů výrazně pozitivní vliv na lidské zdraví.

Hlavním poselstvím knihy je právě skutečnost, že pravidelná střídmá konzumace nízkých dávek alkoholu má pozitivní vliv na lidské zdraví. V současné době už o tomto faktu lékaři nepochybují. Celá řada odborných studií totiž potvrdila stovky let známou skutečnost, že pravidelné pití vína, například dvou až čtyř dcl vína u mužů a dvou až tří dcl vína u žen, výrazně snižuje riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice a tím prodlužuje lidský život. „Osoba mírně popíjející víno má velkou naději žít v průměru o čtyři roky déle než abstinent,“ shrnuje spoluautor knihy profesor Milan Šamánek.

Profesor Milan Šamánek je jedním z našich předních dětských kardiologů a kardiochirurgů a v současné době se věnuje hlavně prevenci aterosklerózy a ischemické choroby srdeční. Za svou celoživotní práci byl profesor Šamánek oceněn v loňském roce prezidentem republiky státním vyznamenáním Medailí za zásluhy I. stupně. Docentka Zuzana Urbanová je naší úspěšnou přední dětskou kardioložkou.


Kniha je k dostání na e-shopu jako součást dárkového balení a v Národním vinařském centru ve Valticích.
 

Samostatně lze knihu objednat e-mailem na odbyt@vsvaltice.cz, a to za cenu 199 Kč vč. DPH

(v kožené vazbě za 299 Kč vč. DPH) + poštovné 90 Kč.