Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hrozny pro ledové víno ročníku 2017 posbírány!

Hrozny pro ledové víno ročníku 2017 posbírány!    V noci z pátku na sobotu 2. prosince dosáhl mráz požadované teploty pro sběr hroznů na výrobu ledového vína, a tak jsme na nic nečekali a vyrazili společně s kolegy z Vinofruktu posbírat Veltlínské zelené, které v Dolních Dunajovicích vyčkávalo na vinici až nadejde jeho čas :) ČT24 také nelenila a byla u toho s námi, můžete se tak po rozkliknutí článku podívat na jejich videoreportáž.

V sobotu 2. prosince 2017 dosáhla v pět hodin ráno teplota až -9,5 °C a tak jsme při svitu měsíce začali v naší prémiové vinici v Dolních Dunajovicích sbírat ledové hrozny odrůdy Veltlínské zelené.

Po sběru se zmrzlé hrozny okamžitě převezly do našeho rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICE, kde šly ihned do lisu. Celkem jsme nasbírali 1630 kg hroznů s výbornou cukernatostí 38 stupňů.


Výroba ledového vína je velmi náročná a pokud nepřijde požadovaný mráz, tak jej není možné vyrobit každý rok. Když se to ale podaří a mráz příjde, pak vždy sebereme všechny hrozny které na to máme vyhrazené a připravené.

Riziko, že mráz nepřijde vůbec je velké, a tak není na co čekat. Vinař musí mít zdravé hrozny, ale ani ty nemohou být na vinici příliš dlouho.

Výroba ledového vina má v našem vinařství CHÂTEAU VALTICE dlouholetou tradici a každoročně na naše ledová vína získáváme nejvyšší ocenění jak na našich, tak i na zahraničních výstavách.

Více informací se můžete také dozvědět ve video reportáži ČT24, která u sběru byla s námi, na TOMTO odkazu.


Na ledové víno z ročníku 2017 si sice ještě počkáme, ale na našem e-shopu si můžete zakoupit ledové víno z minulých ročníků: