Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommelierky z lidu - září 2015

Druhým Sommelierem z lidu byla vylosována žena - paní Milena Špiříková a stejně jako její předchůdce pan Škava, ohodnotila naše vína dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.


"Velmi si považuji příležitosti, která se mi naskytla s přechutnáváním vín. Víno z Valtických sklepů patří k mým nejoblíbenějším. Jako Sommeliér z lidu jsem  dostala jedinečnou možnost okusit i taková, která jsem ještě z Valtic neznala. Díky všem za skvělý nápad.

Chardonnay -  výběr z hroznů 2013Víno z mé oblíbené lokality Brod nad Dyjí, které mně hned od začátku upoutalo svou vůní, ovocnou chutí, příjemnými zbytky kyselinek a krásnou zlatavou barvou. Příjemně se nám pilo ke kostičkám Camembertu.

Merlot -  výběr z hroznů 2009 barrique - Přestože příliš nevyhledávám červená vína, chuť tohoto bariku mě dostala.  Bariková příchuť není intenzivní, ale mírná a krásně dokresluje osvěžující chuť tohoto vína. Víno je klidné, vyvážené. A když jsem se podívala na etiketu – opět Brod nad Dyjí. (Tuto odrůdu mám ráda z Valtic v rosé provedení a nikdy by mě nenapadlo, abych objednala toto výborné červené.)

Sauvignon - výběr z hroznů 2013Má jemnou květinovou vůni. Je to suché, usazené víno, kulaté, s plnou chutí, příjemným pocitem na patře. Sauvignon patří mezi mé oblíbené odrůdy. Ani tento nezklamal.

Sylvánské zelené - pozdní sběr 2013 - Při přechutnávání svedlo lítý boj o 3. místo. Velmi chutné, u nás žen oblíbené pro svou aromatickou vůni.  Je měkké, ještě obsahuje větší množství kyselinek.

Ryzlink vlašský - pozdní sběr 2013 - Má krásnou barvu a příjemnou vůni lípy.  Dozvuky tohoto vína však pro mě nebyly vyvážené...

Ryzlink vlašský - výběr z bobulí 2012 - U výběru z bobulí jsem čekala hustější konzistenci.  Pro mě je příliš sladký a sladkost překonává ostatní chutě. Samozřejmě jsem si vědoma toho,  že je to věc názoru a určitě se najdou mezi milovníky vína tací, kterým toto – jistě kvalitní – víno bude chutnat."

 

Moc děkujeme paní Špiříkové za upřímné a poctivé zhodnocení a za poslané fotografie. Jsme rádi, že jste si ve

výběru našla třeba i nového vinného favorita :)


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do listopadové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 2. 10. 2015! 


Přihlaste se ZDE.