Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommelierky z lidu - únor 2016

Do únorové akční nabídky vybírala tentokrát svá tři TOP vína paní Zuzana Bělohradská. Přečtěte si jak únorová Sommelierka z lidu společně s přáteli zhodnotila 6 vín CHÂTEAU VALTICE.

Vážení přátelé z Château Valtice, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za mimořádnou příležitost ochutnat s přáteli a rodinou vynikající vína z Vašeho vinařství. 

K samotnému hodnocení je třeba říci, že se nejedná o názor čistě můj, ale skupinky šesti hodnotitelů. A věřte, že místy byla diskuze dosti plamenná. Každý si našel svého favorita či favority, ale nakonec jsme se shodli na následujícím pořadí:
 

 • 1. Rulandské bílé - výběr z hroznů 2013 Premium Collection Víno s krásnou harmonickou vůní a chutí, cítili jsme ovocné tóny, meruňky, citrusy. Ochutnali jsme s kozím sýrem a pršutem. Nelze nepochválit krásné provedení lahve a viněty. Toto víno oslovilo nejvíce degustátorů. Bylo prostě skvělé po všech stránkách.
   
 •  2. Tramín červený - výběr z hroznů 2015 - Z tohoto Tramínu byla nadšená zejména dámská část degustátorské skupinky.  Zároveň jsme se shodli na tom, že je tak intenzivní a aromatické, že jedna láhev je tak akorát. Víno má intenzivní plnou chuť, atraktivně voní po letním lučním kvítí a chutná po směsi broskví, třešní a černého rybízu. Doplnili jsme zvěřinovou paštikou.
   
 • 3. Rulandské šedé - výběr z hroznů 2013 Víno s lehkou ovocnou vůní a jemnou chutí. Rulandské šedé jsme otevřeli jako první a byla to dobrá volba na začátek degustace a pro uvolnění nálady. Je to příjemný společník na delší večery, my jsme ho doplnili vyzrálou goudou.
   
 • 4. Ryzlink vlašský - pozdní sběr 2013 - Tento Ryzlink byl mým osobním favoritem. Je to výborné víno pro dlouhý večer, má jemnou vůni i chuť. Jedna z degustátorek ho označila „že vrací do hry po emocionálně náročném Tramínu“.  Ve společnosti zralé nivy byl vynikající.
   
 • 5. Frankovka - výběr z hroznů 2013 - Frankovku jsme ochutnali jako poslední. Vyniká sametovou chutí, na jazyku jsou znát vyzrálé třešně a stopa hořkých mandlí, lehce voní po vanilce. Víno má krásnou rubínovou barvu. Výborně ho doprovodila pikantní klobása a čerstvý chléb.
   
 • 6. Ryzlink vlašský - výběr z cibéb 2011 - Toto víno jsme zařadili na poslední místo nikoli proto, že by nebylo skvělé. Bylo! Ale jakožto vyznavači vín suchých jsme ho nedokázali docenit, jak by si zasluhovalo. Víno voní a chutná po medu, sušených fíkách a datlích. Dali jsme si k němu kousek hořké čokolády.
   


Děkujeme paní Bělohradské za zhodnocení i za fotky :)


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do březnové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 5. 2. 2016! 


Přihlaste se ZDE.