Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommelierky z lidu - srpen 2018

Srpnovou Sommelierkou z lidu se tentokrát stala paní Lenka Gustyová. Která tři vína vybrala do srpnové akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín si přečtěte v jejím hodnocení.

Ryzlink rýnský - kabinetní víno 2017 - mladé, svěží a lehké, ideální na léto. Příjemná chuť po ovoci a medu s lehce zemitou dochutí.


Dornfelder - výběr z hroznů 2011 barrique Premium Collection - zralé plné víno, příjemná dochuť višní v čokoládě a švestky s příjemnou tříslovinou, která nezanechává "drhnutí na jazyku", výborné víno. 


Frankovka - pozdní sběr 2016 - pitelné a příjemné víno, lehké a příjemné kyselinky i třísloviny, méně výraznější než Dornfelder.


Bouvierův hrozen - pozdní sběr 2016 Premium Collection - výraznější kyselinka a "drsnější" chuť, ale chuťově dobré a bez nepříjemné dochuti.  


Chardonnay - výběr z hroznů 2015 Premium Collection - lehká kyselinka, ostřejší kořeněná chuť, víno s příjemnou ovocnou vůní.


Tramín žlutý - moravské zemské víno 2016 Premium Collection - sladší víno, chuť po ovoci a lipovém květu s hořkou dochutí.

 

Děkujeme paní Gustyové za zhodnocení a za fotku! :)


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do nabídky na září?

Tak neváhejte a přihlaste se do 31. 7. 2018! 


Přihlaste se ZDE