Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommelierky z lidu - leden 2018

Prvním Sommelierem z lidu CHÂTEAU VALTICE pro rok 2018 se stala tentokrát žena. Přečtěte si jak hodnocení dopadlo a která tři vína zaujala naši novou sommelierku z lidu - paní Marii Pilchovou nejvíce a dosáhla tak čestného postu v akční nabídce pro členy Spolku přátel valtických vín na leden.

"Byla jsem příjemně překvapena, když jsem dostala e-mail, že jsem vybrána jako Sommelier z lidu. S ohledem na předvánoční čas bohužel nebylo dostatečné množství času na přípravu. Takže červená vína jsme vyzkoušeli v rodinném kruhu, a bílá vína během krátkého posezení s přáteli. Pořadí je dáno společným rozhodnutím. Jasným vítězem se stal Muškát moravský."

1. Muškát moravský - pozdní sběr 2016 - Plná, harmonická chuť s výraznou muškátovou vůni. Velmi příjemné pití. Degustace s variací sýrů typu camembert. 
 

2. Rulandské modré - pozdní sběr 2015 - Trochu nevýrazný buket s lehkou příchutí švestky. Svěží lehké víno. Zářivá barva. Degustace v kombinaci s kachnou, opékanými brambory a brusinkami.  
 

3. Sylvánské zelené - pozdní sběr 2015 - Zemitá vůně. Chuť s vyváženou kyselinkou, lehce minerální (zbytková perlivost). Degustace s uzenými sýry.
 

4. Rulandské bílé - pozdní sběr 2016 - Příjemná vyvážená vůně lipového květu. Zlatá barva a chuť s dominancí hrušky. Degustace s výběrem Deluxe paštik.
 

5. Merlot - pozdní sběr 2016 - Vůně i chuť černého rybízu. Výrazně tmavá barva. Poněkud drsnější pro naše jazýčky, což bylo vyváženo tvarohovým frgálem a uzenými kachními prsíčky.
 

6. Chardonnay - pozdní sběr 2016 - Chuť zralých jahod, jemně kořeněná. Barva sytější, zlatavá. Degustace se sýry typu ementál.


"Všechna vína byla dobrá, opatřená korkem. Děkuji vinařství CHATEAU VALTICE za možnost ochutnat níže uvedená vína a přeji hodně úspěchů pří výrobě kvalitních vín."


Děkujeme paní Pilchové za zhodnocení a za fotky z degustace


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do nabídky na únor? Tak neváhejte a přihlaste se do pondělí 8. 1. 2018! 


Přihlaste se ZDE