Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommelierky z lidu - duben 2018

Do dubnové akční nabídky vybírala tentokrát svá tři TOP vína paní Věra Navrátilová z Jaroměře. Přečtěte si jak naše dubnová Sommelierka z lidu zhodnotila 6 vín CHÂTEAU VALTICE.

"Děkuji za možnost ochutnávky Vašich vín a zároveň si dovoluji poslat naše postřehy a hodnocení zaslaných vín. Vína jsme vzali s sebou "na  výlet", abychom měli  více úhlů hodnocení, vína jsme přechutnali s mým partnerem a ještě s dalšími milovníky dobrého vína.

 

Neuburské - pozdní sběr 2015 Premium Collection: tak tady jsme byli nadšení! Plná, extraktivní ovocná chuť, která opravdu zůstane dlouho na jazyku... SKVĚLÉ víno!!! Jistě si zaslouží zařazení do Premium Collection a určitě  jsme jej nepili naposledy :-) Náš vítěz v kategorii bílých vín i celkově :-)
 

Rulandské bílé - výběr z hroznů 2015 barrique Premium Collection: opravdu typická odrůdovost, víno krásně "kulaté" s plnou chutí, právem v premiové kolekci. Působí lehce "sladším" dojmem, než je ve skutečnosti obsah zbytkového cukru. Ideální volba k dobrým sýrům.


Svatovavřinecké - pozdní sběr 2015: krásně ovocné tóny červených bobulí a švestek (i pecičky), výrazná vůně, hlaďoučké příjemné  pití - náš vítěz v kategorii / v tomto případě / dvou červených vín.

Sauvignon - pozdní sběr 2016 - toto víno jsme ochutnali jako první a asi jsme udělali  dobře. Není nijak zvlášť výrazné, odrůdově však čisté, spíše hluchavkovo -broskvové, než "kopřivové". Příjemné pití, třeba k lehkému obědu.
 

Frankovka - výběr z hroznů 2016: nádherná sytá barva, jasně odrůdový buket, chuť višní v hořké čokoládě, ale i tanin, který k této odrůdě patří i s ohledem na ročník. Víno, které má před sebou velkou budoucnost, možná škoda pít už teď :-)


Chardonnay - výběr z hroznů 2016: tady jsme  v  kategorii, která pro  nás  byla  nejméně  "lákavá" - jak odrůdově, tak zbytkovým cukrem, ale toto víno jistě bude mít své příznivce a spokojené zákazníky. Vůně hodně zralého ovoce, plná pusa "medu" / v dobrém slova smyslu /, odrůdově v pořádku.

Doufám, že naše poznatky třeba někomu pomůžou při výběru vína, a zároveň, že nikoho neodradí :)
 

Děkujeme paní Navrátilové za zhodnocení našich vín i za poslané fotky :)


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do květnové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 27. 3. 2018! 


Přihlaste se ZDE.