Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommelierky z lidu - červenec 2017

Červencovou Sommelierkou z lidu se tentokrát stala paní Miluše Málková. Která tři vína vybrala do červencové akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín si přečtěte v jejím hodnocení.

"Posílám pár fotek z degustace a naše ohodnocení. Předem chci říct, že dáváme přednost vínům s vyšším obsahem cukru a tak tato degustace byla pro nás velkou výzvou a měla jsem z ní trochu obavu. Nakonec ale vše dobře dopadlo, byla dobrá nálada a v každém víně jsem našli něco pozitivního. Na závěr jsme ještě mimo degustační výběr jako sladkou tečku prochutnali také váš Ryzlink vlašský - výběr z bobulí. Ten ovšem vyhrál na celé čáře :) "
 

1. Ryzlink vlašský - výběr z hroznů 2015 - krásně voní, má skvělou barvu a příjemně chutná, a to i milovníkům sladších vín. Námi zvolená jednička. Doporučujeme :)

2. Merlot - pozdní sběr 2015 -  dobře načasovaný vzorek do sklizně třešní, kterou připomíná jeho barva. Vůně po červených zahradních bobulích, intenzivní chuť. Doporučujeme :)

3. Rulandské šedé - pozdní sběr 2015 - zajímavé víno s příjemně harmonickou vůní, vnímatelným zbytkovým cukrem a svěží kyselinkou. Léto se blíží :) Doporučujeme :)

4. Svatovavřinecké rosé - kabinet 2016 - na tomto víně je nejkrásnější barva, vůně začínajícího léta a svěží chuť. Ideální pro míchání lehkých letních nápojů.

5. Aurelius - pozdní sběr 2016 - toto víno není pro milovníky sladších vín, snad jen pro horké letní dny smíchané s vodou, bublinkami a ledem.

6. Chardonnay - kabinetní víno 2016 - víno s nízkým obsahem cukru, kyselin a s nízkých bezcukerným extraktem nás neoslovilo. Možná ho ale ocení milovníci suchých vín.

"Děkujeme za možnost vyzkoušet si degustaci."

 

Děkujeme paní Málkové za skvělé zhodnocení a za fotky! :)


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do srpnové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 30. 6. 2017! 


Přihlaste se ZDE