Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommelierky z lidu - červen 2018

Na červen připadl příjemný úkol zhodnotit ZDARMA 6 vín CHÂTEAU VALTICE paní Martině Hubáčkové ze Zlína. Která tři vína vybrala náše nová Sommelierka z lidu do červnové akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín si přečtěte v jejím hodnocení.

"Prokoštovala jsem se Vámi zaslanými víny, která mě obohatila a zpříjemnila mi několik večerů. Stručný popisek jednotlivých vzorků + moje foto zasílám v příloze. Jsem váš dlouholetý fanda, do Valtic jezdíme s manželem poměrně pravidelně a salony vín absolvujeme dvakrát do roka. Také mám za sebou I., II., i III: Kadeta na Vinařské akademii Valtice a jsem ráda, že jsem mohla zúročit získané vědomosti.
 

 • Ryzlink vlašský - výběr z hroznů 2015 Premium Collection - ve vůni je patrná letní louka, zralé sladké ovoce, mineralita, angrešt. V chuti je víno plné, robustní, extraktivní, vyvážené. Voní úžasně, chutná ještě lépe. Není vtíravé, ale chytne za srdce. Je to víno na vrcholu.
   
 • Zweigeltrebe - pozdní sběr 2015 - barva vína je nádherná rubínová (jak uvedeno na vinětě) s fialově hnědými menisky. Vůně vína, to je hořká čokoláda, trochu kávy, ostružiny, černý rybíz, přezrálé višně, sladké rozinky. Chuť vína je v delší dochuti. Je svěží, hladivé, pije se samo, potěší a rozehřeje. Víno je vyvážené, není složíté, proto je líbivé a podmanivé s příjemnou kyselinkou a taniny.
   
 • Muškát moravský - pozdní sběr 2016 - vůně vína omámí svou bohatostí rozkvetlé letní louky a mimoto mně obohatila vůní jablek, rynglí, akátového medu a rozinek. V barvě vína se objevuje nádherná velmi světle žlutá, kříšťálově žlutá. V chuti je příjemná kyselinka, dochuť střední, zaoblená. Víno je příjemně razantní jak v chuti, tak ve vůni, vše navzájem se doplňuje. Toto víno osloví, je ušlechtilé a má v sobě hodně slunka.

V případě tohoto vína bohužel došlo v mezičase k neočekávanému vyprodání, nový ročník připravujeme k uvedení do prodeje.

 • Sauvignon - pozdní sběr 2017 - ve vůni je mnoho, od podmanivých voňavých bonpar přes jablka až k černému rybízu a angreštu. V chuti je víno plné, příjemnými živými kyselinkami. Chuť samotná je svěží, obohacující, nakopne a probudí chuťové poharky a víno vybízí k dalšímu koštování.
   
 • Rulandské bílé - výběr z hroznů 2015 Premium Collection - barva vína jemně nazlátlá s příjemnými odlesky. Ve vůni vína jsou peckoviny, švestky, bílé broskve, jemně meruňky, luční med. Chuť vína je vyvážená, harmonická, s příjemnou kyselinkou a střední dochutí.
   
 • Rulandské modré - kabinetní víno 2017 - ve vůni stopa hřebíčku, kůže, trocha peckovin - třešeň, švestka, trocha vůně jodu. Barva vína rubínová (jak uvedeno na vinětě) s jemně nahnědlým meniskem. Na chuť je víno lehké a mladé, s velmi jemnou svíravostí.


Vína z CHÂTEAU VALTICE jsou našimi favority a posezení ve vaší Stodole, to je zažitek, za kterým se rádi vracíme. Pro mě je víno velké potěšení a lék na všechno. Vážím si práce CHÂTEAU VALTICE a přeji bobulkám, které se pomalu klubou na svět hodně slunka a hodně síly."


Děkujeme paní Hubáčkové za špičkové zhodnocení, krásné přání a také za fotku z degustace :)


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do červencové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 29. 5. 2018! 


Přihlaste se ZDE.