Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommeliera z lidu - únor 2018

Do únorové akční nabídky vybíral tentokrát svá tři TOP vína pan Radovan Roubalík z Těšetic. Přečtěte si jak náš únorový Sommelier z lidu společně s přáteli zhodnotil 6 vín CHÂTEAU VALTICE v prostředí jeho krásného sklepa :)

"K degustaci Vašich hezkých vín jsem přizval přátele, se kterými pravidelně navštěvuji valtické kulturní akce, během kterých se nezapomínáme zastavit na Vinařské pohotovosti, ve Stodole a pokud jsou přístupné, tak i v některém z Vašich sklepů.

Pomyslné stupně vítězů u nás obsadila tato vína:

 • 1. Svatovavřinecké rose - kabinetní víno 2017 - tak tohle růžové se opravdu povedlo! Víno barvy červeného grapefruitu a vůně lesních jahod. V chuti se objevují tóny melounu. Příjemný společník pro budoucí horké letní večery. Dokážu si jej představit také jako vhodnou součást kulturních zážitků, třeba večeru s poezií… 
   
 • 2. Tramín červený - výběr z hroznů 2016 - ve vůni převažují medové tóny kombinované s lipovým květem. Při ochutnání vystoupí jemná chuť angreštu a v dochuti se objeví pikantní nádech zázvoru.
   
 • 3. Modrý Portugal - kabinetní víno 2015 - čiré víno jiskrné rubínové barvy. Nastavíme-li toto víno do cesty paprsku světla, můžeme pozorovat malý barevný koncert. Voní po červeném rybízu a růžové pivoňce. V chuti potěší příjemná kyselinka, v závěru nádech skořice a broskvové pecky s nakousnutým jádrem. Dobrá volba pro milovníky červeného…

A nyní již hodnocení bez určení dalšího pořadí:

 • Ryzlink vlašský - ledové víno 2016 - víno sytější žluté barvy a těžké plné vůně rozinek. V chuti sušené fíky přelité javorovým sirupem. Myslím si, že toto víno ukáže plně svoji krásu a výjimečnost za 2 – 3 roky.
   
 • Aurelius - pozdní sběr 2016 - svěží vůně jemně rozdrceného bojínku lučního s nádechem rozkvétajících bezinek. V chuti se objevuje nedozrálý ananas podbarvený vyváženou kyselinkou. (Ze stupňů vítězů byl odsunut až po velmi dlouhé výměně názorů).
   
 • Neuburské - pozdní sběr 2016 - vůně vína koresponduje s vůní přezrálé hrušky máslovky. Kořenitá chuť limetkové kůry. Víno na patře doznívá příjemným teplem a vhodně doplnilo podávanou bruselskou paštiku.Děkujeme panu Roubalíkovi za výborné zhodnocení i za fotky z jeho krásného sklepa :)
 

       Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do březnové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 2. 2. 2018! 


Přihlaste se ZDE.