Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Hodnocení Sommeliera z lidu - červen 2016

Na červen připadl příjemný úkol zhodnotit ZDARMA 6 vín CHÂTEAU VALTICE panu Milanu Daňkovi. Stal se také naším jubilejním desátým Sommelierem z lidu! Která tři vína vybral do červnové akční nabídky pro členy Spolku přátel valtických vín si přečtěte v jeho hodnocení.

Jelikož velice rád zavítám do Hlavního města vína a pokaždé se zastavím i ve vinných sklepech Valtických, je pro mě čest přechutnat a zhodnotit Vámi zaslaná vína. Hodnotili jsme v kruhu rodinném a pořadí je následující:

Ze šesti vzorků se na první příčce umístnila vynikající Frankovka - výběr z hroznů 2009 barrique Premium Collection. Toto víno s rudou barvou velmi plnou a příjemnou tříslovinou si zaslouží najít své příznivce i mezi těmi kteří zatím na "bariky" moc nedali. Krásné ve vůni s nádechy ostružin a vanilky. Byl to můj favorit a potěšil nás všechny.

Těžší rozhodování nastalo mezi stříbrnou a bronzovou příčkou. Nakonec jsem se rozhodl dát stříbro Ryzlinku vlašskému - výběru z hroznů 2013, pro jeho příjemnou vyváženou chuť a vůni citrusů...

Bronz patří výběru z bobulí a to odrůdě Aurelius 2015. Pro jeho sladkou a harmonickou chuť jsme si ho dali až na závěr degustace. Zanechalo v nás nezapomenutelný zážitek.

Další zajímavé a chutné víno bylo Sylvánské zelené - pozdní sběr 2015. Je to harmonické a vyvážené víno, které si zaslouží i archivaci.

Další pěkné a zajímavé víno bylo Rulandské modré - kabinetní 2013. Víno s rubínovou barvou a vůní lesních plodů, připomínající ostružiny. Nejen znalci červených vín ho ocení, dobré pro chladnější dny.

Na poslední pozici se umístnilo víno Müller Thurgau - pozdní sběr 2015. V konkurenci všech vín bylo méně intenzivní ve své chuti.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat za vloženou důvěru a za možnost ochutnat zajímavá vína z Vaší společnosti.

 

Děkujeme panu Daňkovi za skvělé zhodnocení a za fotky z degustace :)


Chcete se stát příštím Sommelierem z lidu a vybrat tři vína do červencové nabídky? Tak neváhejte a přihlaste se do 3. 6. 2016! 


Přihlaste se ZDE