Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Co jste ochutnali v září na Slavnostech vína 2015

Slavnosti vína a dětský den letos nabídly k ochutnání 17 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 8 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená a také jeden růžový sekt. V burčákových stáncích jste si mohli vychutnat bílý burčák z odrůdy Muller Thurgau a také růžový burčák z odrůdy Svatovavřinecké. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou. 


Největším valtickým oblíbencem byla jednoznačně polosuchá jakostní Pálava. Druhé místo v oblíbenosti obsadilo víno Muškát moravský výběr z bobulí z ročníku 2013 a třetím nejúspěšnějším se stal polosladký Tramín žlutý - výběr z hroznů 2014. Největší úspěch z červených vín měl již tradičně polosuchý Dornfelder pozdní sběr 2013.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Nekompromisně nejvíc Vám stejně jako v květnu chutnala sladká "Amálka" čili Cuvée Amálie - pozdní sběr 51/12. Velkým kontrastem je tedy druhé místo, které ovládlo suché moravské zemské víno z odrůdy Rulandské šedé. Třetím oblíbeným vínem pak bylo další suché víno, a to Chardonnay - pozdní sběr 29/13.


Všechna vína, která jste 5. 9. 2015 chutnali na Slavnostech si samozřejmě můžete objednat až domů.


Zde je nabídka všech vín, které jste mohli v září na Slavnostech vína 2015 ochutnat: