Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Co jste ochutnali na Slavnostech vína 2015

Slavnosti vína a dětský den letos nabídly k ochutnání 21 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 7 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená a také jeden růžový sekt. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou. Ovoce k létu přece patří a obzvláště se hodí k růžovým vínům a sektům.


Které valtické víno získalo na Slavnostech největší oblibu? Pálava - pozdní sběr 2013 jednoznačně obhájila své prvenství z minulého roku. Druhé místo překvapivě obsadilo víno Aurelius - výběr z hroznů 2013, tato odrůda se tak poprvé probojovala do TOP 3 Vašich oblíbených vín. Třetím nejúspěšnějším vínem byl zástupce výběrů z bobulí - a to Muškát moravský z ročníku 2013.

Z jakostních vín mělo největší úspěch Rulandské šedé a oblíbencem z řad Premium collection se stalo Sylvánské zelené - pozdní sběr 2012. Zachutnal Vám i náš růžový sekt Grandirosso brut rosé. Největší úspěch z červených vín měl polosuchý Dornfelder pozdní sběr 2013.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Nekompromisně nejvíc Vám chutnala sladká "Amálka" čili Cuvée Amálie - pozdní sběr 51/12, v těsném závěsu za ní pak u Vás vedlo další cuvée - a to filmové Cuvée Miroslav Švandrlík - pozdní sběr 60/08. Hodně Vám též chutnala vína Chardonnay pozdní sběr 29/13 a Rulandské bílé VOC 23/12.


Všechna vína, která jste chutnali na Slavnostech si samozřejmě můžete objednat až domů.


Zde je nabídka všech vín, které jste mohli na Slavnostech vína 2015 ochutnat:

Merlot 0,75 výběr z hroznů  2012 barrique Premium Collection
CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.
Merlot 0,75 výběr z hroznů 2012 barrique… Kód: 3303433
Brod nad Dyjí, Brodské stráně
599,0 Kč
ks