Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Co jste ochutnali na Letních slavnostech vína 2016

Letní slavnosti vína a dětský den 2016 nabídly k ochutnání 21 vzorků vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a 7 vzorků vína z Vinařství Kovacs. V této široké nabídce byla vína suchá, polosuchá, polosladká, sladká, dále vína bílá, růžová, červená, jeden růžový sekt a také zcela nově perlivé víno. Vybírat jste tedy mohli opravdu podle Vašeho vinného gusta.

Již tradiční zvyklostí na této akci je doprovázet víno ovocem, mohli jste si tedy vzorky vychutnat s kuličkou melounu nebo jahodou. Ovoce k létu přece patří a obzvláště se hodí k růžovým vínům a sektům.


Jednoznačným vinným favoritem květnových Slavností se stala čerstvá novinka v sortimentu CHÂTEAU VALTICE - perlivé víno Rendezvous, kterou jsme společně s Laurou a jejími tygry v průběhu večerního programu pokřtili.

Toto víno však teprve připravujeme k uvedení na e-shop, určitě se jí ale dočkáte v průběhu června.
 

Druhé místo v oblíbenosti tentokrát obsadilo jakostní Rulandské šedé a třetím nejúspěšnějším vínem byl polosuchý Hibernal - pozdní sběr 2015 Coll.

Z řady Premium Collection Vám chutnal nový Tramín žlutý - výběr z hroznů 2015 (rovněž připravujeme v průběhu června uvedení na e-shop) a dále také Chardonnay - výběr z hroznů 2013. Z červených vín si svou úspěšnost stále drží polosuchý Dornfelder - pozdní sběr 2015.

Vína z Vinařství Kovacs si vedla též skvěle. Nekompromisně nejvíc Vám chutnala Pálava - výběr z hroznů 17/15 Family Reserve, v těsném závěsu za ní pak u Vás vedl Ryzlink rýnský - pozdní sběr 25/13. Hojně se popíjelo též Chardonnay - pozdní sběr 15/13.


Zde je nabídka vín, která jste mohli na Letních slavnostech vína 2016 ochutnat:

Sauvignon 0,75 výběr z hroznů 13/15 Kovacs Family
Vinařství Kovacs s. r. o.
Sauvignon 0,75 výběr z hroznů 13 /15… Kód: 23034087
Nový Přerov, Na Štrekách
229,1 Kč
ks