Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

Čerstvé zprávy z vinic

Čerstvé zprávy z vinic    Jak to letos vypadá na vinicích? Kdy je v plánu burčák - a z jaké odrůdy? Čtěte dále v článku..

V CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice se letos budeme těšit ze skvělé sklizně. Kvalita hroznů na vinicích je díky spoustě sluníčka na jižní Moravě výborná. Očekáváme proto z ročníku 2014 vysokou kvalitu vín bílých, růžových i červených. Jsme odkázáni na přírodu a musíme jí naslouchat, jen tak lze vyrobit kvalitní vína. Je to napětí i vzrušení, jaké hrozny se nám každým rokem urodí a jaké víno z nich naši sklepmistři vykouzlí. V tom je výroba vína krásná.

Všichni se moc těšíme na první burčák. Je těžké tomu uvěřit, ale burčák je jistým způsobem přírodní energetický vitamínový nápoj, který je typický pouze pro Česko, Slovensko a Rakousko. Pravý burčák musí pocházet z českých nebo moravských hroznů, a také proto jsme na něj patřičně hrdí. V CHÂTEAU VALTICE začne v letošním roce sběr hroznů v druhé půli srpna, a to sběrem bílé aromatické odrůdy Irsai Oliver. Z této odrůdy bude i první burčák, v prodeji už od soboty 23. srpna! V letošním roce pro Vás připravíme také stále populárnější růžový burčák. Ten bude z rané odrůdy Modrý Portugal, která je díky brzkému dozrávání hroznů vhodná i pro výrobu Svatomartinského vína.


Pravý moravský burčák z odrůdy Irsai Oliver i růžový burčák z odrůdy Modrý Portugal budou moct ochutnat všichni milovníci tohoto moku
u nás ve Valticích a na konci prázdnin, v sobotu 30.8.2014 dokonce i u Máchova jezera. Třetí ročník stále populárnějšího Vinobraní u Máchova jezera v hotelu Port, je skutečná oslava začátku vinobraní a můžete si pravý moravský burčák naplno vychutnat i s bohatým vinařským programem a cimbálovou muzikou. Vinobraní u Máchova jezera v Hotelu Port je oslavou burčákové sezóny i velkou oslavou ke konci prázdnin. Během celého odpoledne je pro děti připraven atraktivní program plný her a soutěží.

Společně s Hotelem Port Vás srdečně zveme k Máchovu jezeru, v sobotu 30. 8. 2014 na 3. ročník Vinobraní u Máchova jezera
a zábavného odpoledne pro děti.

David Šťastný