Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

Videa máme i na YouTube

CHÂTEAU VALTICE uspělo ve Vinařství roku 2017

CHÂTEAU VALTICE uspělo ve Vinařství roku 2017    Včera 18. ledna 2018 jsme se na slavnostním galavečeru Vinařství roku 2017 dozvěděli radostnou zprávu. Naše vinařství CHÂTEAU VALTICE uspělo a zvítězilo v kategorii Velké vinařství této prestižní soutěže, z čehož máme velkou radost! :) Více informací o soutěži najdete dále v článku...


Soutěž Vinařství roku se významně liší od běžných vinařských soutěží, a to díky komplexnímu hodnocení poroty. Sedmičlenná komise hodnotitelů se skládá ze zástupců vinohradníků a vinařů, obchodu s vínem, vinařského školství, žurnalistiky, marketingu, architektury či designu a hodnotí u jednotlivých vinařství objektivní a subjektivní kritéria jejich činnosti.

V listopadu postupně odborná porota navštívila letošní finálovou desítku složenou z vinařství a vinařů (rozdělených do kategorií malé, střední a velké vinařství) a prohlédla vinice a vinařský provoz. Na základě daných kritérií pak rozhodla o vítězích jednotlivých kategorií. U všech finalistů tak proběhlo celkové ohodnocení jejich vinařské aktivity v roce 2017.

Absolutním vítězem osmého ročníku soutěže Vinařství roku 2017, pořádané Svazem vinařů ČR, se stalo vinařství VÍNO J. STÁVEK. V kategorii střední vinařství uspělo Vinařství Trpělka a Oulehla. 

Cenu za vítězství v kategorii velkých vinařství převzal náš generální ředitel CHÂTEAU VALTICE - pan Marek Šťastný.

Kromě hlavních cen byly dále uděleny ceny „Korunní – Enolog roku 2017“ – cena mladému vinaři, enologovi do 40 let, Ing. Petru Hlouškovi z vítězného vinařství VÍNO J. STÁVEK. Cenu „Počin roku 2017“ získal Jihomoravský kraj za zřízení a podporu Centra Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. „Cenu prof. Viléma Krause, CSc.“ za celoživotní přínos pro obor vinohradnictví nebo vinařství obdržel Ing. Petr Ackermann, CSc., specialista ovocnářství, zahradnictví a ochrany rostlin.
 

"Získat dvakrát Cenu veřejnosti Vindemia Publica od milovníků vína a rovněž dvakrát uspět v samotné soutěži Vinařství roku je pro nás obrovská pocta, které si nesmírně vážíme. Letošní vítězství v kategorii Velké vinařství rozhodně považujeme za největší dosavadní úspěch přelomu roků 2017/2018, a také představuje ocenění dlouholeté práce našeho rodinného týmu a všech kolegů a kolegyň, kteří se na tomto úspěchu nemalou měrou podíleli.

Komisi porotců, v čele s panem Ing. Mádlem, složené z odborníků na vinařství, vinohradnictví, marketing, komunikaci i design, jsme měli tu čest „na vlastní oči“ ukázat nejen co jsme dokázali udělat pro zvýšení kvality našich vín z pohledu technologického a vinohradnického, ale i jak jsme zapracovali na pozvednutí vinařské kultury u nás. Především jsme jim mohli ukázat naši novou Vinařskou Stodolu s ústředním podzemním chrámem vína a rotundou, která se od svého otevření stala jedním z nejvíce navštěvovaných vinařských míst na Moravě.

Každé ocenění přijímáme s obrovskou pokorou a závazkem vůči našim zákazníkům a přátelům s tím, že musíme nadále dělat moravské víno s láskou a jak nejlépe umíme. Děkujeme všem za podporu a vítězi i dalším oceněným kolegům vinařům moc gratulujeme!"

David Šťastný, CHÂTEAU VALTICE

Fotky: www.vinarstviroku.cz, Jan Planička


Podívejte se také na náš videomedailonek, který byl promítnut v průběhu galavečera :)


www.vinarstviroku.cz

www.svcr.cz